Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest alternatywą do tradycyjnego makijażu. Utrzymuje się kilka lat. Tego typu zabieg w sposób naturalny umożliwia skorygowanie np. linii ust, uwydatnienie, powiększenie ich konturu i wypełnienie dowolnym kolorem, można również skorygować brwi, nanieść kreskę na powiekę i podkreślić linie rzęs. Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają wprowadzone do przestrzeni miedzykomórkowej naskórka i utrzymują się tam od roku do 5 lat. Wraz z upływem czasu dochodzi do stopniowego wypłukania i rozjaśnienia barwnika. Makijaż permanentny może być stosowany w przypadku każdego typu skóry, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Makijaż permanentny to przede wszystkim dążenie do doskonałości, wielka wygoda, oszczędność czasu, a co najważniejsze - widoczne efekty, należy jednak pamiętać, iż makijaż permanentny jest makijażem bazowym. Ma w sposób naturalny podkreślić naturalne piękno twarzy lub ewentualnie wprowadzić korekty. Można na nim wykonać klasyczny makijaż z użyciem kosmetyków kolorowych.

Makijaż permanentny brwi

W trosce o najwyższą jakość wykonywania naszych usług możemy Państwu zaproponować dwie formy techniki wykonania makijażu permanentnego brwi.

 • metodą tradycyjną – metoda cienia wykonywana urządzeniem ze sterylnymi igłami jednorazowego użytku
 • metodą piórkową zwaną również kreskową - wykonywaną ręcznie sterylnymi piórkami jednorazowego użytku

 Metoda piórkowa/włoskowa

Metoda włoskowa, zwana także kreskową, piórkową to genialne rozwiązanie dla tych kobiet, które nie są zadowolone z gęstości, lekkiej barwy oraz kształtu brwi. Makijaż ten to swoistego rodzaju rękodzieło.

Narysowane włoski trudno odróżnić od naturalnych. Efekt to delikatne zagęszczenie i wyregulowanie łuku brwi. Linergistka dokładnie rysuje włoski na łuku brwiowym. Mogą to być zupełnie nowe włoski, których poskąpiła nam natura lub retusz tych, które mamy. Możemy zagęszczać i modelować brwi - tworzymy je indywidualnie od początku do końca. Efekt jest tak naturalny, że trudno ocenić czy brwi są naturalne czy narysowane. Również bezpośrednio po zabiegu wygląd brwi jest bardziej naturalny niż w przypadku tradycyjnej pigmentacji. Makijaż permanentny codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu i utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Metoda cienia

W metodzie cienia pigmentacja brwi wykonana jest na całej powierzchni łuku brwiowego tworząc  wyraźnie zarysowaną brew (plamę), polecana jest szczególnie tym paniom, które lubują się w mocnych makijażach lub utraciły brwi z różnych powodów, albo też  chcą całkowicie zmienić kształt brwi. Efekt końcowy przypomina brwi zaraz po hennie. Prawidłowy kształt brwi jest niezwykle ważny dla wyglądu każdej kobiety. Makijaż permanentny brwi powinien być dokładnie dobrany w zależności od wieku i typu urody. Wpływa na samopoczucie i daję pewność siebie. Podczas zabiegu możemy zniwelować drobne niedoskonałości oraz pozwala zgubić asymetrie linii brwi. Narysowane włoski trudno odróżnić od naturalnych.. Makijaż permanentny może zatuszować również drobne blizny na brwiach. Sprawdza się również w przypadku ich braku.

Makijaz permanentny ust

Kontur ust podkreśla się zgodnie z ich naturalnym kształtem, można ewentualnie troszeczkę je poszerzyć rysując kontur poza granicami warg. Zabieg jest idealny dla Pań które mają swoje usta bardzo wąskie, którym w pewnym wieku kolor ust zlewa się z karnacją. Poprzez makijaż permanentny mogę zniwelować drobne niedoskonałości, nadać ustom idealny kształt, sprawić by stały się pełniejsze.

Konturu ust z cieniowaniem: wygląda bardziej naturalniej niż sam kontur. Polega ono na uzyskaniu nie tylko czystej, konturowej linii ust, ale na dodatkowym zacieniowaniu pełnej faktury ust, z zanikającym do środka kolorem. Można ewentualnie troszeczkę je poszerzyć rysując kontur poza granicami warg. Zabieg jest idealny dla Pań które mają swoje usta bardzo wąskie, którym w pewnym wieku kolor ust zlewa się z karnacją. Poprzez makijaż permanentny można zniwelować drobne niedoskonałości, nadać ustom idealny kształt, sprawić by stały się pełniejsze i bardziej symetryczne.

U osób ze skłonnościami do występowania częstych opryszczek zalecamy przyjmowanie przez 3 kolejne dni przed zabiegiem preparatu HEVIRAN (tabletki) w dawce 2 x 400 mg dziennie. Podobnie postępujemy przy korektach

 

 

Makijaż permanentny górna i dolna kreska

Kreski górne

Można polecić naprawdę każdemu, nawet jeśli ktoś nigdy nie miał nawet podkreślonego oka –w górnej kresce będzie wyglądać wyraźniej. U każdej Pani i w każdym wieku będą wyglądać świetnie.
Ich kształt i grubość dobierana jest indywidualnie, głównie wg. upodobań Klientki, czasem maluje się próbnie dwie różne, aby klientka miała możliwość wyboru odpowiedniego kształtu.
Kreski  na powiekach górnych robione są pomiędzy rzęsami i lekko wychodzą w górę przy zewnętrznym kąciku oka.Górną kreską możemy zagęścić linię rzęs, podkreślić piękny kształt oka lub też wykonać lekką korektę  oczu z opadającymi do dołu kącikami lub opadającymi powiekami.
Górną kreskę zaznaczamy zawsze mocniej od dolnej, co daje naturalny efekt bardziej gęstych rzęs . Można ją także dodatkowo pogrubić w trakcie trzeciego zabiegu lub też od razu wykonać kreskę górną grubszą, dekoracyjną.

Kreski dolne

Zanim zrobimy kreskę dolną oka zawsze zapraszamy na konsultację, ponieważ
nie każde oko może wymagać takiej kreski, więc warto przed zabiegiem poradzić się specjalistki. Cieniutka, delikatnie rozszerzająca się na zewnątrz kreseczka dolna, pięknie może nam poszerzyć i powiększyć oko. Najładniej wygląda pomiędzy ciemniejszymi rzęsami. Panie, które nie mogą się pochwalić gęstymi rzęsami na dolnej powiece powinny taką kreseczkę lekko przykrywać ciemniejszym cieniem do powiek dla efektu powiększenia oka.
Dolna i górna kreska nie powinny nigdy  łączyć się ze sobą, aby nie zmniejszyć i nie "zamknąć" oka.

Kreska na powiece górnej jak również  na powiece dolnej optycznie powiększa oczy i wzmacnia ich oprawę. Ponadto dzięki Twoje rzęsy będą wydawać się grubsze, a oczy bardziej podkreślone.Tto idealne rozwiązanie dla Kobiet noszących szkła kontaktowe i okulary oraz dla wszystkich tych, które chcą zaoszczędzić swój cenny czas.

Znieczulenie

W czasie zabiegu hypoalargiczne barwniki zostaję wprowadzone za pomocą delikatnych igieł kartridźowych do zewnętrznych warstw skóry. Przy każdej ingerencji w skórę odczuwa się niewielki ból. Dlatego już na  samym początku dokonuje znieczulenia miejscowego (maść Emla) gwarantującego bezbolesność. Podczas zabiegu pacjentka cały czas ma aplikowane znieczulenie co zapewnia komfort i pozwala się zrelaksować, a linergistce zapewnia perfekcyjność wykonania makijażu permanentnego. Bezbolesność gwarantuje również urządzenie , które używamy do wykonania zabiegu. Cechuje się ono nadzwyczajną precyzją, którą osiągnięto dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii.

Zaraz po zabiegu

Pomimo zachowania przez nas powyższych środków ostrożności, w nielicznych przypadkach, uzależnionych od tendencji każdej osoby może dojść do niewielkiego obrzęku i podrażnienia, ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się bez problemu pokazać w pracy. W 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie .Po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, mimo to nie należy się tym niepokoić ponieważ  4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, Końcowy odcień koloru w większości przypadków (tendencje osobnicze) nie będzie identyczny z kolorem wzornika. W skrajnych przypadkach naskórek nie przyjmuje żadnego barwnika. Dobór koloru jest dopasowany w pełni do typu urody i osobowości.

Przeciwskazania:

 • ciąża,
 • infekcje, stany podgorączkowe
 • choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)
 • anemia, bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
 • choroby zakaźne, choroby serca, padaczka
 • przyjmowanie leków sterydowych, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków
 • miastemia, alergia na lidokainę, prylokainę
 • stany zapalne skóry powiek lub spojówek ,choroby siatkówki , rogówki oka
 • wysypki lub inne przewlekłe choroby skóry wokół oczu (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)

Pielegnacja po zabiegu:

 • miejsce po zabiegu należy smarować wazeliną  lub maścią AlantanPlus , Bepanthen przez 7 dni  3xdziennie używając w tym celu tylko patyczka kosmetycznego
 • Podczas procesu gojenia będą tworzyły się na skórze drobne strupki, które odpadną samoistnie po kilku- kilkunastu dniach
 • Odczuwa się swędzenie miejsca zabiegowego, mimo to nie drapiemy, nie pocieramy.
 • NIE  zaleca się  przez okres 1 miesiąca po zabiegu korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (może dojść do przebarwień)
 • NIE zaleca się przez  okres 2 tygodni w miejscu zabiegu stosować kosmetyków do makijażu i demakijażu
 • w przypadku wystąpienia objawów typu nasilone wysypki, ropienie itp., które nie ulegają poprawie lub wręcz się nasilają w kolejnych dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, w wyniku tego procesu ,pigment pochodzący z wyższych partii naskórka (stąd to silniejsze zabarwienie), zostaje usunięty ,co powoduje, że makijaż staje się coraz jaśniejszy. Bardzo ważne jest, aby miejsca poddane mikropigmentacji stale natłuszczać odpowiednimi preparatami. 

W 3-4  tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. Szybki proces regeneracji sprawia, że w skórze pozostaje więcej barwnika.

W ciągu pierwszych dni po zabiegu absolutnie nie stosować żadnego mydła i olejku. Skórę myjemy jedynie delikatnym mleczkiem i tonikiem lub płynem micelarnym, smarujemy często kremem, absolutnie nie wałkujemy i nie zrywamy odstających skórek.

Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

 

Pokaż cennik