Lipoliza iniekcyjna

LIPOLIZA INIEKCYJNA - miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna metoda powiązana z medycyną estetyczną. Polega na bezzabiegowym usuwaniu opornej tkanki tłuszczowej, której nie możemy się pozbyć za pomocą diety i ćwiczeń. Lipoliza stanowi alternatywę dla chirurgicznego zabiegu liposukcji, Zabieg zyskał uznanie wśród mężczyz i kobiet. Lipolizę można wykonać na twarzy (niwelując np. worki pod oczami, "drugi" podbródek, czy też chomikowate policzki) oraz na ciele (niwelując tłuszcz np. z okolic ramion, brzucha, pośladków, ud, kolan). Lipoliza to idealna metoda dla szerokiego grona osób, które chcą się pozbyć nadmiernej ilości tłuszczu i jednocześnie pragną uniknąć inwazyjnej operacji chirurgicznej.

W wyniku wprowadzenia- iniekcji preparatu podskórnie dochodzi do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej i stopniowego wchłaniania preparatu. Fosfatydylocholina z łatwością przenika przez błony komórkowe powodując ich rozerwanie i rozpad trójglicerydów, które wraz lipoproteidami transportowane są do wątroby, gdzie następuje ich rozpad. Zaaplikowany specyfik skutecznie przeciwdziała odkładającemu się tłuszczowi mimo to nie należy go traktować jako środka odchudzającego. Uzyskany efekt jest trwały (komórki tłuszczowe nie odnawiają się), ale jego stopień zależy od paru czynników. Ważnym warunkiem jest przestrzeganie diety podczas kuracji, a zwłaszcza parę dni po zabiegu. Związane to jest z faktem że fosfatydylocholina niszczy samą komórkę tłuszczową, a nie zawarty w niej tłuszcz. Tłuszcz uwalnia się i w sprzyjającej sytuacji, czyli ujemnym bilansie energetycznym ( diecie) zostanie spalony w usunięty z organizmu. W innych warunkach może na nowo zostać zmagazynowany w niezniszczonych komórkach tłuszczowych.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu do tkanki tłuszczowej roztworu fosfatydylocholiny (LIPOSTABIL. PPC), która ma działanie lipolityczne na tkanki. Przed zabiegiem nie są wymagane żadne specjalne przygotowania w domu. Okolice z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej poddawana jest serii zastrzyków niezwykle cienką igłą w dokładnie takich samych odstepach. Same zastrzyki są praktycznie bezbolesne., jednak po zabiegu może nastapić mocne pieczenie co jest naturalnym objawem pozabiegowym.Bezpośrednio po zakończeniu nakłuć pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. Mogą również powstać punktowe siniaki i krwiaki. Miejsce poddane zabiegowi zazwyczaj staje się dużo wrażliwsze na ucisk i dotyk, może również boleć i swędzieć.Zaczerwienione zmiany  zazwyczaj trwaja maksymalnie do tygodnia. Aby osiągnąć zadawalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć 2-4 razy (czasami nawet do 6), a między nimi należy zachować odstępy około 6-tygodniowe.

Rezultat zabiegu widoczny jest już w trzecim dniu po zabiegu i w odstępie 1 – 2 tygodni od zabiegu osiąga najwyższy poziom, który pozostaje na długo.

Faza uderzeniowa: do 5 zabiegów co 15 - 17 dni (najlepiej w serie zabiegów wkomponować masaż DERMOMASAŻERAEM, dwa dni po zabiegu mezoterapii)

Faza pielęgnacyjna: 1 zabieg na miesiąc przez 2 - 4 miesiące

Faza podtrzymująca: 1 zabieg na pół roku

Po otrzymaniu oczekiwanego efektu należy go podtrzymywać odpowiednią terapią domową. W momencie, kiedy tłuszcz zostanie rozpuszczony, efekt zabiegu będzie trwały. Niemniej jednak nie należy doprowadzać po zabiegu do ponownego nagromadzenia się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, co może nastąpić w wyniku stosowania niewłaściwej diety i niedostatecznej aktywności fizycznej.

Powyższa procedura nie wywołuje ryzyka powstania poważnych efektów ubocznych. Jedyne, co może pojawić się po zabiegu to miejscowy słaby ból, wrażenie delikatnego pieczenia i ewentualne pojawienie się wybroczyn na powierzchni skóry poddawanej zabiegom. W celu wyeliminowania tzw. bryczesów (nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy krętarzowej) o średnim rozmiarze, zabieg, niemający nic wspólnego z chirurgią wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych. Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego trybu życia, do ewentualnej aktywności fizycznej oraz może przebywać na słońcu.

EFEKTY ZABIEGU:

 

Kto może poddać się lipolizie iniekcyjnej?

Najlepszym kandydatem do zabiegu jest osoba , z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń i diety. Lipoliza nie jest bowiem metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. W odróżnieniu od liposukcji dobrze sprawdza się również w redukcji cellulitu. Jest nie tylko nieinwazyjna, ale przy prawidłowym wykonaniu nie niesie ze sobą ryzyka powstania nierówności. Stopniowo, wraz z zanikiem tkanki tłuszczowej, skóra dopasowuje się do nowych kształtów.

Lipoliza - przeciwwskazania

Choć lipoliza jest powszechnie uważana za bezpieczny zabieg to istnieją pewne okoliczności, które mogą uniemożliwić jego wykonanie. Do głównych przeciwwskazań należą:

  • Wiek poniżej 18 lat
  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Skłonność do infekcji skórnych
  • Nadmierna otyłość (BMI > 30)
  • Padaczka
  • Alergia na jeden z podawanych składników
  • Stwardnienie rozsiane
  • Choroba nerek i wątroby
  • Cukrzyca
  • Choroby tarczycy

Pokaż cennik